Collection: Slab Matt Graphite Kitchens
This is a full range of slab matt graphite kitchen units. It includes white ClicBox cabinets, matt graphite doors and drawers and all the necessary hardware.
The units include:
- FIRA Gold Level H Certification
- 18mm MFC white cabinets with 8mm back
- Fully integrated soft close hinges
- Doors can be hinged on left or right side

-
Slab Matt Graphite 300 Wall Cabinet Flatpack
Regular price £82.82 GBPRegular priceUnit price / per -
Slab Matt Graphite 400 Wall Cabinet Flatpack
Regular price £88.65 GBPRegular priceUnit price / per -
Slab Matt Graphite 450 Wall Cabinet Flatpack
Regular price £91.57 GBPRegular priceUnit price / per -
Slab Matt Graphite 500 Wall Cabinet Flatpack
Regular price £99.09 GBPRegular priceUnit price / per -
Slab Matt Graphite 600 Wall Cabinet Flatpack
Regular price £102.21 GBPRegular priceUnit price / per -
Slab Matt Graphite 800 Wall Cabinet Flatpack
Regular price £132.57 GBPRegular priceUnit price / per -
Slab Matt Graphite 900 Boiler Housing Wall Cabinet Flatpack
Regular price £79.03 GBPRegular priceUnit price / per -
Slab Matt Graphite 500 Bridging Wall Cabinet Flatpack
Regular price £72.45 GBPRegular priceUnit price / per -
Slab Matt Graphite 600 Bridging Wall Cabinet Flatpack
Regular price £85.18 GBPRegular priceUnit price / per -
Slab Matt Graphite 600 Blind Corner Wall Cabinet Flatpack
Regular price £132.49 GBPRegular priceUnit price / per -
Slab Matt Graphite 1000 Wall Cabinet Flatpack
Regular price £153.28 GBPRegular priceUnit price / per -
Slab Matt Graphite 300 Larder Cabinet Flatpack
Regular price £210.02 GBPRegular priceUnit price / per -
Slab Matt Graphite 500 Larder Cabinet Flatpack
Regular price £245.61 GBPRegular priceUnit price / per -
Slab Matt Graphite 600 Larder Cabinet Flatpack
Regular price £257.54 GBPRegular priceUnit price / per -
Slab Matt Graphite 300 Pull & Swing Larder Cabinet Flatpack
Regular price £483.51 GBPRegular priceUnit price / per -
Slab Matt Graphite Single Oven Housing Flatpack
Regular price £236.96 GBPRegular priceUnit price / per